MojAndroid

Podobne ako spoločnosti Facebook a Microsft aj Google sa chystá pripojiť k trendu Lite aplikácií. Tie sú odľahčenými, respektíve zjednodušenými verziami svojich plnohodnotných dvojčat. Prvou takou aplikáciou by mal byť Search lite.

Oproti klasickému Google Search by mal ponúknuť rýchlejšie a pre dáta úspornejšie vyhľadávanie. Tiež rýchly prístup k správam, počasiu, prekladu textu a iným témam podľa svojho výberu. Užívateľ si môže taktiež nastaviť pozadie aplikácie alebo otváranie stránok v úspornej Lite verzii stavaným prehliadačom. Nechýba podpora hlasového vyhľadávania. Mínusom je zatiaľ malá podpora jazykov.

Aplikácia je zatiaľ len v experimentálne forme a oficiálne dostupná len v Indonézii(čomu odpovedá výber jazykov). Stiahnuť si ju ale môžete neoficiálne tu.

zdroj: GSMarena

17.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+