MojAndroid

Google a HTC nás včera všetkých prekvapili potom, čo predstavili nexus verziu HTC One. Na konferencii AllThingsD D11, Sundar Pichai oznámil, že Google edícia tohto smartfónu sa začne predávať v obchode Google Play už 26. júna za cenu 599 dolárov (462 €). Zariadenie od HTC však nie je jediným. Na vývojárskej konferencii Googlu, ktorá sa konala 15. mája, uviedla spoločnosť Samsung tiež nexus verziu svojej vlajkovej lode. So všetkými Nexus edíciami sa aj vy možno pýtate, či to znamená koniec zariadeniam Nexus od Google. Sundar Pichai, hlavný šéf OS Android a Chrome, nás však svojim tvrdením aspoň trocha uistil, že sa nemáme čoho báť.

“Hlavným cieľom Nexus programu je vedenie ekosystému a to bude pokračovať aj naďalej,” povedal Pichai

HTC_One_Google-FEATURED-540x2921

Nexus zariadenia majú v ekosystéme operačného systému od Google veľmi dôležitú úlohu. Sú to referenčné zariadenia, ktoré demonštrujú silu natívneho Androidu a jeho možnosti. Svojou cenou navyše častokrát podliezajú konkurenciu. Zatiaľ čo “Nexus Galaxy S4” sa predáva za 649$ a “Nexus HTC One” za 599$, Nexus 4 je v obchode Play dostupný približne len za 350$. To je vzhľadom na výbavu, ktorú štvrtá generácia Nexusu ponúka skutočne minimum.

Náš tip
Recenzia Nexus 4

Nexus zariadenia tak budú mať aj naďalej svojich pokračovateľov. Už v blízkej dobe očakávame predstavenie nového tabletu Nexus 7 a niekedy koncom roka bude odhalená aj ďalšia generácia Nexus smartfónu. Kto ju vyrobí zatiaľ nie je jasné, aj keď niektoré správy naznačovali, že by to mohla byť opäť spoločnosť LG. Do konca roka máme však ešte ďaleko a medzitým sa určite objavia ďalšie novinky aj ohľadom Nexusu 5. My vás o nich budeme samozrejme informovať.

Zdroj: androidcommunity

31.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+