MojAndroid

Google pred viac, ako rokom kúpil spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa zaoberá návrhom a výrobou robotov a získal pod svoje krídla ambiciózne projekty, vrátane známeho BigDog. Odvtedy sa vývoj robotov posunul výrazne dopredu, čo dokazuje najnovšie video. To ukazuje menšieho štvornohého robota v tvaroch psa s menom Spot a jeho schopnosti adaptovať sa rôznym druhom povrchu. Spot má váhu približne 72 kilogramov a dokáže sa pohyhovať krokom, poklusom a vie tiež stúpať po rôznych typoch terénu. Ani kopanec od “bezcitných” ľudí sa ho nepodarí vyviesť z rovnováhy.

vb34dw-1

Robot na videu nie je síce taký veľký ako BigDog, ktorý váži 108 kilogramov a dokáže odniesť ďalších 150 kg, no je výrazne pohyblivejší a rýchlejší. Menšie rozmery mu umožňujú pohybovať sa aj v priestoroch budov alebo v rušných uliciach. Zamestnanci spoločnosti sa Spota pokúsili destabilizovať najskôr jemným kopnutím vo vnútri budovy a neskôr na parkovisku s námrazou. Robot v tomto bode pôsobil, ako živý tvor, ktorí sa chce udržať na svojich štyroch nohách. Je až neuveriteľné, kam sa robotika v posledných rokoch posunula.

Náš tip
VIDEO | Google kupuje Boston Dynamics. Výrobcu neuveriteľných robotov

Zdroj: techcrunch

10.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+