MojAndroid

Google len pred niekoľkými dňami kúpil spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa zaoberá návrhom a výrobou robotov. Akvizícia potvrdzuje záujem internetového giganta pôsobiť aj v tejto oblasti vývoja. Podľa nedávnych informácií chce Google roboty dostať najmä do výroby – napríklad pri montáži elektroniky, ktorá je momentálne z veľkej časti manuálna.

Atlas-x3c.lr

Boston Dynamics je pomerne známa spoločnosť, ktorá stojí za skutočne neuveriteľnými kúskami. Sú to napríklad futuristicky robotický pes, ktorý dokáže chodiť po ľade, snehu a inom pre roboty drsnom teréne, alebo humanoid, ktorý sa dokáže pohybovať ako človek. Nepochybne dychberúcim je aj robot, ktorý sa po vlastných nohách dokáže pohybovať rýchlosťou až 45 km/h.

Detaily ohľadom ceny akvizície ostávajú zatiaľ neznáme. Nie je však tajomstvom, že spoločnosť Boston Dynamics má podpísané kontrakty aj na výrobu robotov pre armádu, a to vo výške 10,8 milióna amerických dolárov. Google však uisťuje, že nemá v pláne stať sa vojenským dodávateľom. Spoločnosť v poslednom období v tichosti odkúpila 7 spoločností zaoberajúcich sa robotikou a taktiež najala expertov z tejto oblasti, ktorí vedú tímy v Palo Alto a Japonsku. Nedávno sa k nim pridal aj otec Androidu Andy Rubin. Čo teda presne prinesie budúcnosť robotiky v podaní Googlu? To zatiaľ nevieme povedať. Ako ale poznáme Google, tak to bude niečo “extra”.

Na záver prikladáme ešte niekoľko videí, ktoré ukazujú výtvory spoločnosti Boston Dynamics.

Zdroj: verge

16.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+