MojAndroid

RSS čítačka Google Reader od 1. júla končí. Populárna služba, ktorá ako jedna z mála ponúka pomerne rozšírené portfólio aplikácií aj pre Android, bude spolu s ďalšími službami ukončená v rámci “jarného upratovania” spoločnosti. Svoju existenciu ukončia aj služby Google Cloud Connect, Google Voice pre BlackBerry, CalDav API, Apps Script, Google Building Maker a Snapseed Desktop pre Mac Os X a Windows.

google-reader

Brian Shih, produktový manažér Google Reader, na fóre Quora povedal, že Google+ je hlavným dôvodom prečo Reader umiera. Zdá sa, že Google sa snažil odtiahnuť vývojárov preč od projektu Reader už niekoľkokrát predtým, pre služby ako Buzz a OpenSocial. Teória bola taká, že Google Reader tím bol najlepší pre budovanie populárnych sociálnych produktov v rámci spoločnosti Google. Takže vývojári boli preradení od projektu Google Reader ku Google+, a nakoniec nezostalo dosť ľudí na to, aby sa vývoj Readeru oplatil.

Napriek tomu nie je ešte nič stratené. Na internete sa na rozhodnutie Googlu vzniesla pomerne veľká kritika a nevôľa prestupovať k iným službám. Už teraz existuje petícia, ktorá zbiera hlasy na podporu služby – pridať sa môžete aj vy.

Ak Google nakoniec nezmení svoje rozhodnutie a Google Reader naozaj zruší, tak stále existuje niekoľko alternatívnych služieb, ktoré ho môžu nahradiť. My sme vybrali niektoré z nich, ktoré môžete začať využívať už teraz. Zaujímavou voľbou môže byť Feedly, ktorý funguje na API Google Readeru, vďaka čomu bude prechod medzi službami bezproblémový. Využiť môžete aj oficiálny nástroj Google Takeout, pomocou ktorého vyexportujete dáta z Readeru. Nižšie uvádzame tiež niekoľko ďalších RSS čítačiek, ktoré stiahnete priamo z Google Play.

Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: thenextweb

14.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+