MojAndroid

Len včera prebehla prvá konferencia o Projekte ARA, ktorý zastrešuje Google. Dozvedeli sme sa novinky ohľadom modulárnych smartfónov, ktoré spoločnosť už dlhšiu dobu vyvíja a Google nás oboznámil aj s tým, aký dizajn zariadenie ponúkne a kedy si ho budeme môcť kúpiť.

Náš tip
VIDEO | Takto robí Phonebloks na Projekte Ara v Googli

Konferenciu viedol Paul Eremenko, ktorý je vedúcim Projektu ARA v Googli. Ten prítomným vysvetlil, že každé modulárne zariadenie bude upravené špeciálne podľa požiadaviek používateľa. Ten si bude môcť navoliť vlastnú grafiku modulov, pričom podporované budú aj vlastné fotografie, či 3D potlač s ľubovoľným vzorom. Na vytvorenie takéhoto dizajnu bude slúžiť doplnok Ara Configurator.

Project-Ara-Mexico-Phone-1-1-640x360

Veľmi dôležitou súčasťou konferencie boli aj prítomní developeri, ktorým Emerenko vysvetlil ich dôležitosť pri vývoje tohto projektu. Už dnes môžu vyvíjať svoje prvé programy a súčasti vďaka Module Developer Kitu, ktorý im Google poskytol. Musia sa však poponáhľať, pretože Google chce priniesť v decembri aktualizáciu Androidu, ktorá bude podporovať nový koncept modulárneho zariadenia. Prvý smartfón tohto typu pritom bude dostupný už v januári budúceho roka. Cena za základ tela bude iba $50, pričom najväčší dôraz bude kladený na kreativitu samotných používateľov, ktorí si zariadenia vyskladajú od základov.

Project-Ara-3D-textures-640x360

Emerenko vysvetľoval prítomným aj najväčšiu výhodu modulárneho zariadenia. Tou je podľa neho životnosť smartfónu a jeho prispôsobovanie sa moderným trendom, kedy stačí vymeniť modul s kamerou či procesorom. Narozdiel od dnešných smartfónov, ktoré používatelia menia každé dva roky, by ARA smartfón mohol používateľom postačiť vraj aj na 6 či 7 ročné používanie. Aký máte názor na modulárny smartfón vy?

Zdroj: Mashable

16.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+