MojAndroid

Spoločnosť Google dnes oznámila, že spustila úplne nový projekt s označením Project Zero. Ten bude zameraný na odhaľovanie bezpečnostných chýb v aplikáciách tretích strán, čím by sa malo zabrániť únikom informácií podobným neslávne známemu Heartbleed.

Bezpečnostná chyba Heartbleed postavila do pozoru celý technologický priemysel. Obrovské spoločnosti ako Google, Microsoft či Facebook vytvorili nadáciu, ktorej úlohou bolo pomáhať veľkým open-source projektom po bezpečnostnej stránke. Project Zero od Google funguje ale trochu inak.

heartbleed

Spoločnosť vytvorila kvalifikovaný tím odborníkov, ktorí budú skúmať akýkoľvek populárny softvér, od ktorého závisí veľké množstvo ľudí. Internetový gigant tiež plánuje najať externých výskumníkov, ktorí budú skúmať softvér tretích strán. Takýmto spôsobom bude možné ešte viac zvýšiť bezpečnosť užívateľov mobilných a webových aplikácií, ako aj počítačových programov.

Všetky nájdené chyby budú potom spracované a uložené do externej databázy. Tá bude prístupná komukoľvek, no zatiaľ sa v nej nachádza iba jedno testovacie hlásenie. V každom prípade ide o zaujímavý projekt. Je skvelé vidieť, že Google dbá o bezpečnosť svojich užívateľov a investuje nemalé prostriedky do takýchto projektov.

Zdroj: Google via TechCrunch

17.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+