MojAndroid

Spoločnosť Google každým dňom rozširuje svoje obzory. Neustále sa snaží angažovať v tých oblastiach, kde cíti, že by mohla prísť s nejakým lepším riešením, aké ponúka konkurencia. Nie len Google, ale aj ostatné technologické spoločnosti si uvedomujú význam rozvojových trhov. Internetový gigant pritom iba prednedávnom predstavil prvé zariadenia iniciatívy Android One, ktoré majú priniesť extrémne dostupné smartfóny práve do rozvojových oblastí. Podľa najnovších informácií chystá Google konkurenčné riešene pre službu WhatsApp, ktorá by mala byť tiež predstavená najskôr na rozvojových trhoch.

Tieto informácie sa objavili na indickom portáli The Economic Times, ktorý uvádza, že služba je aktuálne vo veľmi skorých štádiách vývoja a predstavená by mala byť niekedy v priebehu budúceho roku. Rozdiel medzi novou komunikačnou službou a službou Hangouts bude najmä v tom, že v prípade pripravovanej novinky nebude pre jej fungovanie potrebné konto Google. Narozdiel od služby WhatsApp by mala byť novinka od Google úplne zadarmo, čo bude zrejme jej najväčšia výhoda oproti komunikačnému nástroju, ktorý využívajú stovky miliónov ľudí po celom svete. Google sa pritom v minulosti pokúšal o kúpu služby WhatsApp, no to sa napokon podarilo sociálnej sieti Facebook v jednom z najväčších technologických obchodov v histórii.

Zdroj: The Economic Times via engadget

4.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+