MojAndroid

Správa z Wall Street Journal (WSJ) potvrdzuje, že Google pracuje na niekoľkých nových zariadeniach. Nemali by medzi nimi údajne chýbať ani inteligentné hodinky, nová generácia multimediálnej gule Nexus Q a dokonca herná Android konzola. Minimálne jedno z menovaných zariadení má byť predstavené ešte túto jeseň.

Nexus 10_03

Informácie o hernej konzole sú len veľmi strohé. Nepoznáme žiadne technické parametre a ani ďalšie detaily, no Google chce údajne svojou vlastnou konzolou konkurovať spoločnosti Apple, ktorá podľa zdrojov taktiež pripravuje vlastnú hernú konzolu. Čo presne môže internetový gigant v tomto smere ponúknuť presne nevieme povedať, no výborným príkladom by mohla byť herná konzola Ouya s Androidom, ktorá sa začala predávať len tento týždeň.

O inteligentných hodinkách od Google sa hovorí už dlhšie a zdá sa, že najnovšie správy z WSJ ich existenciu opäť potvrdzujú. Z doteraz známych informácií vieme, že by ich mohla vyrobiť Motorola a že by sa podobne ako väčšina zariadení v tejto kategórii pripájali k smartfónu prostredníctvom Bluetooth. Samozrejmosťou je podpora rôznych funkcií, ktoré sú pre inteligentné hodinky typické. Príkladom môže byť napríklad sledovanie rôznych telesných údajov, upozornenia na prichádzajúce hovory, SMS správy alebo e-maily. Hodinky by mali bežať pod operačným systémom Android a používateľské prostredie by sa mohlo podobať tomu, ktoré je možné vidieť aj na okuliaroch Google Glass.

Hoci sa zdá, že Google na svoju multimediálnu guľu Nexus Q už zabudol, najnovšie informácie hovoria o prípravách jej druhej generácie. Tá prvá nemala príliš veľký úspech, čo mohlo byť zapríčinené aj pomerne vysokou cenou na úrovni 299$. Google ju chce znížiť a dostať tak výrobok k čo najväčšiemu počtu zákazníkov, aby podporil predaj filmov a hudby z Google Play.

Okrem týchto zariadení pracuje Google aj na ďalších. Spomenúť môžeme smartfón spoločnosti Motorola nazývaný DFX, ktorý má byť určený pre rozvojové trhy a má zaujať predovšetkým cenou. Dokonca sa hovorí aj o ďalších notebookoch s Androidom, ktoré by však mali vyrobiť už iní výrobcovia a nevie sa, či budú predávané pod záštitou Googlu. WSJ ako posledné spomína aj domáce spotrebiče. Zmienka o novom smartfóne Nexus 5 a tablete Nexus 7 zatiaľ nepadla, ale z predošlých správ už vieme, že minimálne Nexus 7 príde na trh ešte v tomto roku.

Zdroj: Androidauthority

28.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+