MojAndroid

Spomínate si na aplikáciu Hudba Google Play? Svojho času to bola úspešná Google aplikácia, ktorá umožňovala zakúpiť si piesne z internetu a následne ich počúvať offline alebo online. Možnosťou bolo aj prípadné predplatné. Google sa rozhodol zrušiť ju a presunúť ju pod YouTube Music. Tým pádom Google vlastne zrušil svoj oficiálny prehrávač hudby pre Android Auto. Správu priniesol portál AutoEvolution.

Google pochoval Hudba Google Play a tým aj schopný oficiálny prehrávač pre Android Auto

Samozrejme, Google umožnil používateľom migrovať svoje playlisty, albumy a skladby do nového prehrávača. Navyše im je umožnené voľne si prehrávať spomínané sklady, aj bez predplatného.

Google Android Auto
Ľudia musia teraz používať YouTube Music miesto Google Play Hudby | Zdroj: AndroidPolice.com

To však nestačí, pretože súčasný prehrávač YouTube Music nie je tak trochu dokončený. Sťažujú sa naň viacerí používatelia, hlavne preto, že neumožní zobraziť viac než 100 albumov. Aplikácia skrátka nedokáže zvládať rozsiahle zoznamy. Je to limitované menej výkonným hardvérom v autách?

„Vidím iba prvých 100 albumov, ktoré som si nahral cez rozhranie Android Auto na moje JVC rádio. Rovnaký problém pretrváva, aj keď používam jeden z mojich telefónov značky Samsung zapojený do auta, takže je to určite skôr problém s YouTube Music ako problém so zariadením,“ sťažuje sa používateľ na Google fóre.

Google taktiež potvrdil, že “Android Auto nepodporuje dlhé zoznamy,” používateľom následne radí, aby si zapli ovládanie hlasom alebo aby používali funkciu Prehrať náhodne, ktorá prehrá hudbu v náhodnom poradí.

Toto riešenie nie je zďaleka praktické, nakoľko ľudia skrátka chcú mať k dispozícii celý zoznam obľúbených skladieb. Google tím však posunul tieto informácie svojmu Android Auto tímu, ktorý sa to pokúsi opraviť. Nám ostáva len čakať, nakoľko Google nespresnil ani len približný dátum úprav.

Náš tip
NAY Android Roka 2021: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte až 22 cien!
16.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+