MojAndroid

Ani najväčšie svetové spoločnosti neignorujú utečeneckú krízu v Európe. S ochotou pomôcť prišla aj spoločnosť Google. Tá zorganizovala zbierku na pomoc utečencom. Okrem toho, že celú akciu organizuje, sa spoločnosť zaviazala, že výslednú sumu zdvojnásobí, a to až do výšky 10 miliónov EUR.

To je presne čiastka, ktorú chce Google preposlať spoločnostiam, ktoré sa venujú pomoci utečencom v Európe. Peniaze by mali byť prerozdelené medzi štyri spoločnosti – Lekári bez hraníc, International Rescure Committee, Save the Children a Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov. Vďaka tejto zbierke tak spoločnosť výrazne prispeje na pomoc aktuálnej krízovej situácii. Spomínané organizácie sa starajú o utečencov, poskytujú im jedlo, vodu, prístrešie a starajú sa aj o to, aby boli dodržiavané ich ľudské práva.

google-utecenci-1

Pomôcť môžete aj vy. Ak ste ešte na upozornenie od Google nenarazili, stačí si otvoriť domovskú stránku Google. V hornej časti obrazovky sa objaví výzva na pomoc utečencom. Tu už kliknete iba na tlačidlo darovať a ocitnete sa na stránke, ktorá vás informuje o aktuálnej situácii, neziskových organizáciách pomáhajúcich utečencom a vyzve vás na pomoc. Alternatívne môžete prejsť na túto stránku priamo pomocou tohto odkazu. Ak ale pomôcť nechcete, Google vás s tým už viacej nebude otravovať a výzvu na pomoc vám nebude znovu zobrazovať pri ďalšej návšteve domovskej stránky. O situácii informovala spoločnosť aj na sociálnej sieti Google+. Je iba na vás, či a akou sumou chcete pomôcť. Prednastavené sumy na stránke zbierky sú v rozmedzí od 2 EUR do 50 EUR.

google-utecenci-2

Zdroj: onetoday via zive.sk

17.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+