MojAndroid

Spoločnosť Google pokračuje vo vylepšovaní najpoužívanejšieho obchodu s aplikáciami pre Android. Teraz do obchodu Google Play pridáva funkciu, ktorá poteší najmä používateľov starších zariadení. Novinku priniesol portál 9to5Google.

Požadovaná verzia Androidu pre inštaláciu aplikácie už aj v mobilnej verzii obchodu Play

Novinka je dostupná vo verzii 29.2.13 obchodu Google Play, ktorá sa v tejto chvíli dostáva ku používateľom po celom svete. Po rozkliknutí časti Informácie o aplikácii dole nájdete nový riadok s označením Android OS. Ten vám jednoducho povie, akú verziu Androidu potrebujete, aby ste si konkrétnu aplikáciu mohli nainštalovať. Požadovaná verzia systému sa pri informáciách o aplikácii pôvodne zobrazovala len vo webovej verzii obchodu.

V tejto sekcii taktiež uvidíte verziu aplikácie, kedy bola naposledy aktualizovaná, koľko má stiahnutí či aké povolenia môže pri používaní vyžadovať. Verziu operačného systému svojho zariadenia nájdete v aplikácii Nastavenia v časti Zariadenia alebo Informácie o zariadení.

Obchod Google Play nedávno dostal ešte jednu zaujímavú novinku. Po novom začne stav inštalácie zobrazovať priamo na domovskej obrazovke, podobne ako to robia zariadenia so systémom iOS. Funkciu dostanú čoskoro všetci používatelia s operačným systémom Android 11 a novším.

Náš tip
Viac súkromia pre používateľov Androidu. Tretím stranám Google obmedzí prístup k ich dátam

21.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+