MojAndroid

Obchod Google Play zjavne prechádza viacerými zmenami. Okrem aktualizácií, či novej Material Design “prerábky” prináša aj simultánne sťahovanie aplikácií. Áno, konečne je na svete funkcia, ktorá používateľom zmení kvalitu života tým, že zníži celkový čas aktualizovania či sťahovania viacerých aplikácií.

Ak ešte túto funkciu vo svojom zariadení nevidíte, nie je dôvod na znepokojenie. Ide o zmenu na strane servera, takže niekomu môže trvať trochu dlhšie, kým sa mu v Obchode Play zobrazí simultánne preberanie aplikácií.

Obchod Play má aj ďalšie novinky

Simultánne preberanie aplikácií nie je jedinou novinkou, ktorá sa objavila v aktualizovanej verzii Obchodu Play. Ďalšou z noviniek je tzv. interné zdieľanie aplikácií. Táto funkcia dovoľuje vývojárovi zdieľať “hrubú” verziu svojej aplikácie pre tých používateľov, ktorí sú pozvaní na interný testovací kanál. Zaujímave je, že spoločnosť Google takéto aplikácie zdieľané prostredníctvom “interného zdieľania” nekontroluje. Google taktiež poznamenáva, že tieto aplikácie nemusia spĺňať zmluvné podmienky služby Google Play. Akokoľvek riskantne to znie, Google v tomto momente už vývojárom umožňuje vytvárať interné testovacie kanály – interné zdieľanie aplikácií je jednoducho iba nastavenie, ktoré môžu používatelia vidieť a zapínať/vypínať.

Ďalšími z noviniek je aktualizované rozhranie Play Protect a schopnosť vyhľadávať televízne programy. Nezabúdajte, že tieto zmeny, ako aj simultánne preberanie aplikácií a zdieľanie interných aplikáciíí, zatiaľ nemusia byť k dispozícii pre všetkých.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Dano

    To simultánne sťahovanie ma asi moc nespasí. Jednak som aj tak limitovaný rýchlosťou internetu pri sťahovaní a keď dám aktualizovať aplikácie tak to jednoducho zadám (ručne), telefón následne odložím a nech si robí čo che… Robím to v čase keď telefón nepotrebujem.

    • Pomôže to minimálne pri prvej inštalácii kedy obnoví desiatky aplikácií. Myslím tým keď človek prechádza na nový telefón alebo po factory reset.

  • Adam Firda

    Nieje to novinka…v starších verziách androidu fungovalo simultálne sťahovanie aktualizácií no potom to odstránili a teraz to akurát vrátia naspäť…

+