MojAndroid

Dnes sme sa dozvedeli o najbližšej väčšej aktualizácii obchodu Play, ktorá príde s novým dizajnom, vytvoreným v štýle Material Design a obsahovať bude aj ďalšie zmeny. Google však vylepšuje aj službu Play Services. Tá je, ako sme sa dozvedeli tohto roku na konferencii Google I/O, zvyčajne aktualizovaná v šesťtýždňovom cykle. Najnovšia aktualizácia začína práve dnes, pričom zmeny v nej obsiahnuté si väčšina používateľov zrejme ani nepovšimne, ale vývojárom môžu trochu zjednodušiť život.

Medzi inovácie, ktoré môžu zaznamenať aj používatelia, patria drobné zmeny v rozhraní. Aplikácia nastavení dostala vynovenú hlavičku a Google Play Games majú teraz nový dialóg pri prepínaní profilu z verejného na skrytý. Novinkou v Play Games je aj nový ukazovateľ získaných XP bodov a nové rozhranie s dosiahnutými úspechmi.

Pridaná bola aj podpora tzv. Enhanced Ecommerce, čo je vlastne analytický nástroj, ktorý môže vývojárom a distribútorom aplikácií poskytnúť štatistiky o počte kliknutí, zobrazení a pod. Aktualizácia tiež prináša vylepšenie API u služby Drive, ktoré má uľahčiť riešenie prípadných konfliktov medzi súbormi uloženými v miestnom úložisku a na serveri. Mierne inovované bolo aj rozhranie pri výbere súborov v Drive. Malé zmeny aktualizácia prináša aj do developerskej verzie Google Fit, vďaka ktorým môžu vývojári testovať svoje fitnes aplikácie „na akomkoľvek zariadení“.

Nové Google Play Services by mali byť používateľom sprístupňované postupne počas nasledujúcich dní, pre netrpezlivých je však k dispozícii APK súbor, vďaka ktorému sa dajú nainštalovať už dnes. Netreba snáď však ani pripomínať, že je to na vlastné riziko a menej skúsení používatelia by mali radšej tých pár dní počkať, kým dostanú aktualizáciu automaticky, priamo do svojich zariadení.

Download: Google Play Services 6.1

Zdroj: androidpolice.com

17.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+