MojAndroid

Spoločnosť Google začala sumarizovať rok 2014 už na začiatku posledného mesiaca. Najskôr zverejnila zoznam najlepších aplikácií v obchode Play v tomto roku, neskôr pridala aj zoznam najlepších hier. Teraz ale spoločnosť zverejnila rozsiahlu infografiku, na ktorej zachytáva jednotlivé druhy obsahu v obchode Play. Prezentuje tak najobľúbenejšie hry, aplikácie, ale aj knihy, hudobné skladby, filmy či zdroje informácií pre svoju službu Google Newsstand.

V infografike ale okrem týchto zoznamov uvádza Google aj ďalšie zaujímavé informácie. Dozvedeli sme sa napríklad to, že najrýchlejšie rastúcou kategóriou aplikácií bola v minulom roku kategória Zdravie & Fitness. Užívatelia si zrejme obľúbili aj službu Play Games, vrámci ktorej odomkli dokopy 3,5 miliardy rôznych odznakov a ocenení. Podľa Google bola najvyhľadávanejším filmom rozprávka Frozen. Fanúšikovia seriálov si zasa užívali napäté situácie a dramatické scény so zombie v seriáli The Walking Dead. Soundtrack z rozprávky Frozen tiež získala titul najobľúbenejšieho hudobného albumu. Celú infografiku si môžete pozrieť nižšie.

Google-Play-End-of-Year-Infographic-2014-FINAL

Google takouto zaujímavou formou jednoducho prezentoval, čo ľudí najviac zaujímalo. Je iba škoda, že viac úsilia nevenuje spoločnosť do rozširovania svojich služieb aj do ďalších krajín. Je síce pravda, že v našom obchode Play pribudli v poslednom čase Google Filmy a Hudba Google Play, no určite by sme privítali aj Google Knihy. Mnohí fanúšikovia Androidu mi určite dajú za pravdu, keď poviem, že by sme sa nenahnevali ani na možnosť objednať si z obchodu Play smartfóny, tablety či iné zariadenia tak, ako to môžu robiť užívatelia v iných krajinách vo svete. Ktovie, možno už na budúci rok o takomto čase to bude inak, nechajme sa prekvapiť…

Zdroj: AndroidSpin via PhoneArena

12.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+