MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila na konferencii Google I/O 2019 v San Franciscu viacero vylepšení a nových funkcií svojich služieb a ich aplikácií. Jednou z nich je aj obchod Google Play. Ľudia, ktorí v ňom nakupujú aplikácie, hry, filmy, hudbu alebo knihy, budú môcť využiť nové spôsoby platby. Doteraz bolo možné platiť pomocou kreditnej karty, cez mobilného operátora, platobnou službou PayPal alebo darčekovými poukážkami. Od tohto týždňa by mala pribudnúť možnosť platiť bankovým prevodom, inkasom alebo dokonca hotovosťou.

Platby bankový prevodom alebo inkasom nie sú pri podobných typoch internetových obchodov zvláštnosťou. V prípade platby v hotovosti umožní obchod Google Play developerom aplikácií poslať kupujúcemu špeciálny kód, ktorým môže do 10 minút zaplatiť v obchodoch s podporovanými pokladňami a po zaplatení platby mu bude umožnené stiahnuť aplikáciu alebo hru. Tento systém je zatiaľ dostupný len Mexiku a Japonsku, ale postupne by sa mali pridať aj ďalšie trhy.

13.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+