MojAndroid

V posledných týždňoch si mohli Android programátori, ktorí sa stihli včas zaregistrovať, vyskúšať vylepšenú verziu developerskej konzoly na Google Play. Developerská konzola je webová aplikácia, pomocou ktorej môžu Android programátori pridávať a spravovať svoje Android aplikácie na Google Play. Vylepšenú verziu developerskej konzoly sme mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži, a prinášame vám naše prvé dojmy.

Ak si Android vývojár, a máš prístup k developerskej konzole prístup, hľadaj v pravom hornom rohu oranžové tlačidlo s nápisom “Try the new design”. Ku starej verzii sa potom môžete kedykoľvek vrátiť pomocou odkazu “Switch back to old design”.

Nové používateľské rozhranie pôsobí omnoho profesionálnejšie a vzhľadom ladí so stránkou pre Android developerov od Google: developer.android.com. Rozložením prvkom nám trochu pripomína aj stránku Google Plus, čo je dôkazom, že Google sa snaží o jednotný dizajn naprieč svojimi webovými aplikáciami.

Jednou z vecí, ktorá je užitočná pre developerov zo Slovenska, je možnosť zadať údaje o aplikácií ako názov a popis, konečne aj v Slovenčine.

Pozrite sa ako vyzerajú jednotlivé časti novej konzoly pre developerov.

Zoznam aplikácií

Finančné štatistiky

Štatistika stiahnutí aplikácie

 

Hodnotenie a komentáre

APK súbory

Nastavenia zobrazenia na Google Play

Cena a distribúcia

Služby

Našli ste ešte niečo zaujímavé? Ako sa vám nový dizajn pozdáva? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

15.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+