MojAndroid

Google začína sprístupňovať novú verziu obchodu Play pre zariadenia s Androidom. Nová aplikácie pre mobily a tablety nesie číselné označenie 5.0.31, pričom prináša viaceré vylepšenia v grafickom prostredí. To je teraz ešte viac prepracované podľa nových štandardov Material dizajnu, ktoré Google predstavil na vývojárskej konferencii Google I/O tento rok.

S inštaláciou najnovšej verzie obchodu Play na vás čaká nová flat ikona, ktorá lepšie zapadá do aplikačného portfólia spoločnosti a nového Material dizajnu, ktorý budeme v budúcich aktualizáciách aplikácií vidieť čoraz častejšie. Zmeny sa týkajú aj zmien v zobrazovaní noviniek, tie sú teraz umiestnené vždy navrchu a zvýraznené zelenou farbou. Podobne ako v predchádzajúcej verzii, aj tu musíte text s novinkami rozkliknuť, nemusíte však už pracne skrolovať nadol. Poslednou viditeľnou zmenou prešiel widget pre obchod Play. Ten vám po umiestnení na plochu ponúkne na výber, z ktorej služby chcete dostávať novinky – aplikácie, hry, filmy, hudba, novinky, knihy alebo všetko.

google Play 5.0

Google Play 5.0 zatiaľ Google na Slovensku nesprístupnil a spraví tak pravdepodobne až v nasledovných hodinách alebo dňoch. Ak sa vám ale nechce čakať, môžete si ho nainštalovať manuálne pomocou APK. Odkaz na stiahnutie prikladáme nižšie.

–> Stiahni Google Play 5.0.31 <– 

10.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+