MojAndroid

Populárna aplikácia WhatsApp patrí medzi najlepšie a najpopulárnejšie riešenia pre výmenu správ bez toho, aby sme museli platiť za SMS. V obchode Google Play sa teší neuveriteľnému počtu stiahnutí a podľa nedávnych štatistík, používatelia aplikácie posielajú celkovo 1 miliardu správ denne. Rekordnú prevádzku zaznamenali počas Silvestra 2012, kedy bolo za jediný deň spracovaných 18 miliárd správ. Úspech WhatsApp spočíva najmä v nízkej cene a v podpore rôznych platforiem, vrátane Androidu, iOS, Blackberry a Windows Phone. Podľa novej správy začala aplikácia zaujímať aj vyhľadávacieho giganta Google, ktorý momentálne vyjednáva akvizíciu WhatsApp za viac než 1 miliardu amerických dolárov. Informoval o tom portál DigitalTrends.

Google Planuje kupit WhatsApp

Podľa neznámych zdrojov vo vnútri spoločnosti sa dohoda začala pred štyrmi alebo piatimi týždňami. Tvorcovia aplikácie WhatsApp vraj “hrajú tvrdo” a súperia o vyššiu obstarávaciu cenu, ktorá sa v súčasnej dobe pohybuje už na hranici 1 miliardy amerických dolárov. DigitalTrends uvádza, že Google ako aj Facebook sa snažili získať aplikáciu pod svoje krídla už v minulosti. Dôvod pre ich veľký záujem je veľmi jednoduchý. WhatsApp je neustále jedna z najsťahovanejších platených aplikácií vo viac než 100 krajinách a disponuje neuveriteľnou základňou používateľov.

DigitalTrends vysvetľuje, že WhatsApp má výbornú monetizáciu. Aplikácia je používateľom Androidu ponúkaná za necelý dolár ročne a toto predplatné ju udržuje bez otravných reklám. WhatsApp však generuje ďalší príjem vďaka partnerstvám s medzinárodnými telekomunikačnými spoločnosťami. Napríklad, mesačný paušál pre využívanie WhatsApp u hong-kongského operátora 3 HK stojí v prepočte 0,8 €. Mobilným operátorom prakticky nezostáva na výber, nakoľko sa tento populárny komunikačný prostriedok vo veľkej miere postaral za zníženie využitia SMS správ po celom svete.

Tieto správy sa objavili krátko po tom, čo sme vás informovali o snahe spoločnosti Google zjednotiť všetky vlastné komunikačné služby a ponúknuť jedno riešenie s názvom Babble. Vďaka tomu nie je vôbec prekvapivé, že sa Google snaží získať jedného z najlepčích poskytovateľov takýchto služieb na trhu. Dohoda medzi autormi aplikácie a spoločnosťou Google však nie je zatiaľ uzavretá a obe strany sa nemusia nakoniec vôbec dohodnúť. Na druhú stranu, informácie pochádzajú len z jedného zdroja a nie sú oficiálne potvrdené, takže ich môžeme zatiaľ pokladať za špekulácie.

Zdroj: DigitalTrends

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+