MojAndroid

Spoločnosť Google už niekoľko rokov poskytuje výrobcom smart hodiniek operačný systém Wear OS, pôvodne nazývaný Android Wear. Napriek veľkému výberu hodiniek s Wear OS sa im na trhu príliš nedarí a zostávajú v tieni úspešnejších Apple Watch.

Aj preto sa už dlhšiu dobu špekuluje o predstavení hodiniek Pixel Watch od Googlu, ktoré by výrobcom ukázali cestu. Doteraz sa tak ale nestalo, informuje server TheVerge .

Smart hodinky telo

Vývoj bol zastavený už v roku 2016

Špekulácie o Pixel Watch v posledných mesiacoch ešte zosilneli po akvizícii výrobcu hodiniek značky Fossil spoločnosťou Google. Nedávno sa tiež objavil patent smart hodiniek so selfie kamerou podaný samotným Googlom. Podľa rozhovoru šiestich bývalých zamestnancov Googlu so serverom BusinessInsider bol ale vývoj hodiniek Pixel Watch ukončený ešte v roku 2016.

Neuspokojivý dizajn a synchronizácia

Bývalý vedúci pracovník hardvéru Googlu Rick Osterloh tvrdí, že nápad na smart hodinky zavrhli tesne pred predstavením prvej generácie smartfónu Google Pixel. Dôvodom bolo, že vývojový prototyp vizuálne vôbec nekorešpondoval s filozofiou Pixelov.

Google sa vtedy obával, že by to uškodilo novej značke hardvéru. Podľa druhého zamestnanca bol problém aj v synchronizácii hodiniek so smartfónom, ktorá nefungovala veľmi dobre. Google tiež odmietol prepožičať svoje meno smart hodinkám spoločnosti LG.

Náš tip
Mobilná aplikácia Google Mapy už testuje inkognito režim
20.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+