MojAndroid

Ako ste už možno prednedávnom zachytili, operačný systém spoločnosti Google pre smart hodinky – Android Wear – bol premenovaný na Wear OS. Dôvodom na zmenu bola podľa Googlu príprava na rozmanitú budúcnosť smart hodiniek. Všetky najnovšie smart hodinky by už mali disponovať updatom na Wear OS.

Náš tip
Google premenoval Android Wear na Wear OS

Premenovaný Android Wear je vo svojej podstate stále rovnaký, ale samozrejme s pridaním niekoľkých dôležitých vylepšení. Zariadenia dostanú viaceré nové funkcie Google Assistant, či vylepšený šetrič batérie.

Pixel smart hodinky s Qualcomm čipom

Na základe príspevku na Twitteri známeho Evana Blassa vieme, že môžeme očakávať nové Pixel smart hodinky bežiace na Wear OS, ktoré Blass pomenoval ako “Google Smart Watches”.

O nových modeloch nie sú zatiaľ podrobné informácie, ale vieme, že by mali byť vybavené Qualcomm Snapdragon Wear 3100 čipom. Hodinky s Wear OS už nebudú potrebovať pre svoj beh smartfón, budú fungovať samostatne. Ich prvotné mená sú “Ling”, “Triton” a “Sardine” – názvy súvisiace s morským životom, čím je Google známy.

Taktiež ešte nie sú známe informácie o dátume, v ktorom by mali byť Pixel smart hodinky predstavené, ale vieme, že Google už na projekte pracuje. Takže zas môžeme len hádať – možno ich uvidíme na sklonku roka?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+