MojAndroid

História smartfónov od Googlu je už pomerne slušná. Najskôr to boli Nexusy, ktoré pre spoločnosť vyrábali firmy ako LG, Huawei, Samsung či Motorola. Neskôr prišiel Google so sériou Pixel, ktorú si už kompletne vyrába sám. Avšak Pixely sa dlhé roky netešili extra dobrým predajom. V minulom roku sa to konečne zmenilo. Téme sa venoval portál Android Authority.

V roku 2022 boli predstavené 3 modely. Prvým bol Pixel 6a, ktorý ponúkol veľmi dobrú výbavu za atraktívnu cenu. Nechýbal kvalitný fotoaparát a ani čipset Tensor. Neskôr prišla vlajková séria Google Pixel 7, ktorá napravila prakticky všetky chyby predchodcov. A nebolo ich málo. Z nových Pixelov sa tak stali veľmi zaujímavé zariadenia.

A to sa odrazilo na predajoch. Samotný riaditeľ Googlu, Sundar Pichai, potvrdil výborné predaje:

“Pixel 6a, Pixel 7 a Pixel 7 Pro boli generáciou, ktorá sa predávala historicky najlepšie spomedzi všetkých generácií Pixelov. Zaznamenali sme nárast na každom trhu, na ktorom pôsobíme.”

Trend predajov Pixelov je pre Google veľmi pozitívny

S takýmto trendom by sa Google mohol o niekoľko rokov stať plnohodnotným konkurentom overených výrobcov na mobilnom trhu z pohľadu predajov. V poslednom kvartáli 2021 sa totiž pochválil tým, že sa výborne predávala aj séria Pixel 6. Hlavnými dôvodmi boli vlastný čipset, zaujímavé ceny a skvelý fotoaparát.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6a a Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na Slovensku však Pixely bohužiaľ plnohodnotné stále nie sú, Google náš maličký trh ignoruje, čo sa prejavuje aj na nefunkčnosti niektorých kľúčových funkcionalít. Napríklad 5G či VoLTE. A to je škoda. Z vyjadrenia Googlu, o ktoré sme požiadali, to vyzerá tak, že v blízkej budúcnosti sa to nezmení.

Náš tip
Toto je smartfón s vymeniteľnou batériou, podporou microSD a 3,5 mm jackom
3.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+