MojAndroid

Smartfóny Google Pixel a Pixel XL ponúkajú okrem iných vychytávok aj šikovnú funkciu. Vďaka tej je možné skener odtlačkov prstov na zadnej strane využívať aj na ovládanie systému. Konkrétne je ním možné stiahnuť notifikačnú lištu potiahnutím smerom nadol. To sa zíde najmä pri väčšom Google Pixel XL, no v mnohých situáciách túto funkciu využijeme aj na iných zariadeniach. Podľa všetkého príde funkcia už čoskoro aj na Nexus 5X.

Náš tip
Čo očakávate od novej generácie Google Pixel? | DISKUSIA

Odhalil to zdrojový kód aktualizácie na Android 7.1.2 pre tento smartfón. Je zaujímavé, že Nexus 6P by túto funkciu zatiaľ dostať nemal, a to aj napriek identickému skeneru odtlačkov. Podľa všetkého je ale problém vo firmvéri, ktorý je údajne veľmi odlišný od toho v smartfóne Nexus 5X.

Nexus_5X_recenzia-11

Je ale možné, že práve implementácia tejto funkcie pozdržala update na Android 7.1.2 pre Nexus 6P. Ak už ale máte nový Android na Nexuse 5X, funkciu môžete aktivovať priamo v nastaveniach zariadenia.

Zdroj: 9to5Google via engadget

3.2.2017
  • Pituwilson

    Vo verzii 7.1.2 beta uz funguje na nexus 5x

  • ReDfOxX

    Potvrdzujem. Na 5X funguje. No čakal by som, že to bude využité trochu širšie. Napríklad ako scroller v prehliadačoch, či v menu alebo drawer-i. Snáď sa to bude dať ešte implementovať pri aktualizáciach samotných aplikácií.

  • Juraj Kosak

    KDE to mam nastavit

+