MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Google uviedla na trh nový smartfón strednej triedy, Pixel 5a. Viacero používateľov však uvádza, že zariadenie má problém s prehrievaním, podobne ako mal minuloročný Pixel 5 krátko po predstavení.

Problém s prehrievaním trápi používateľov nového Pixel 5a hlavne pri natáčaní 4K videí

Zdá sa, že pre mnohých používateľov sa tento problém objavuje pri nahrávaní 4K videí so 60 snímkach za sekundu. Problém potrápil aj redaktorov z portálu Android Authority. Počas recenzovania smartfónu sa s hláškou „Zariadenie je príliš horúce“ stretli až štyrikrát, zväčša hneď v prvých minútach nahrávania. Na problém upozornili aj iné technologické portály, ktoré Pixel 5a recenzovali. S upozornením o prehrievaní sa stretli po piatich až šiestich minútach natáčania 4K videí v režime 60 fps.

Portál Android Central dokonca uviedol, že na ich zariadení sa problém vyskytol aj po vytvorení niekoľkých fotografií a krátkych videí s rozlíšením 1080p. V tomto prípade sa však zariadenie iba spomalilo a varovnú hlášku zobrazilo až o pár desiatok minút neskôr.

Google Pixel 5a
Foto: Google

Pixel 5 

Problém postihol nie len recenzentov, ale aj bežných používateľov. Viacerí na Twitteri uviedli, že pri používaní fotoaparátu sa zariadenie prehrieva. Jeden z nich problém zaznamenal dokonca hodinu po odštartovaní živého vysielania v rozlíšení 1080p.

Google na odstránení problému pracuje

Spoločnosť Google o probléme vie a momentálne sa snaží nájsť jeho príčinu. Konkrétne sa zamerala na aplikáciu fotoaparátu, no o podrobnosti sa zatiaľ nepodelila. V tejto chvíli nie je jasné, či sa jedná o softvérovú alebo hardvérovú chybu, dúfame však, že iba o softvérovú.

Náš tip
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro budú predstavené ešte pred novými iPhonmi

31.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+