Google Peňaženka, ktorá nahradila pôvodnú aplikáciu Google Pay pre bezkontaktné platby, je dnes bežným spôsobom platenia slovenských používateľov Android smartfónov. Spoločnosť Google sa teraz podľa portálu AndroidCentral rozhodla zmeniť spôsob jej verifikácie, čo by mohlo byť pre niektorých používateľov spočiatku frustrujúce.
V EU sa dali zaplatiť malé sumy bez overenia
Overovanie v Google Peňaženke funguje rôznymi spôsobmi v závislosti od regiónu, v ktorom žije jej používateľ. V Európe doteraz umožňovala používateľom platiť malé sumy bez odomykania zariadenia. Veľkosť tejto sumy sa líšila podľa konkrétnej krajiny. V USA a niektorých ďalších krajinách však všetky transakcie vyžadovali odomknutie zariadenia.
Spoločnosť Google teraz začne vyžadovať odomknutie zariadenia vo všetkých regiónoch bez ohľadu na veľkosť sumy. Nemalo by to samozrejme platiť, pokiaľ ste na smartfóne nedávno použili spôsob overenia, ako je odtlačok prsta alebo PIN. Ak ste ho však v nedávnej dobe nepoužili, tak sa zobrazí výzva na overenie, že ste to vy, aby ste mohli uskutočniť platbu.
Používatelia sú so zmenou nespokojní
Používatelia v USA si zmenu nevšimnú, pretože odomknutie zariadenia bolo potrebné pre všetky transakcie okrem tých, ktoré využívajú expresnú dopravu. Napríklad v Kanade však mohli uskutočňovať platby do 100 kanadských dolárov bez odomknutia svojich zariadení. V Spojenom kráľovstve bol tento limit približne 45 libier.
Neprekvapí preto, že veľa používateľov nie je s novinkou spokojných a kritizujú ju na sociálnych sieťach. Aj napriek tomu, že zmena je objektívne bezpečnejšia. Viacerí používatelia sa zhodujú na tom, že Google mal ponechať voľbu, či bude zariadenie vyžadovať odomknutie zariadenia pri každej platbe, na koncovom používateľovi.
za mňa lepšie
Zdravím,
Čo som ja nedávno zaregistroval, tak okrem toho, že telefón odomknem tvárou (donedávna to stačilo aj na platbu pri pokladni), musím ešte pri platbe pri pokladni použiť odtlačok prsta/PIN kód. O tom je tento článok? Pretože vo Vašom článku čítam skôr niečo ako pridanie overenia tam, kde predtým nebolo žiadne, a nie pridanie druhého overenia k už existujúcemu. To sa ale nezhoduje s mojou skúsenosťou.
Vďaka