MojAndroid

Google je spoločnosť, ktorá nie je obmedzená na konkrétnu oblasť alebo odvetvie. Figuruje aj vo svete hardvéru svojimi zariadeniami, ako sú smartfóny Nexus a Pixel, či tablety Pixel. Spoločnosť nedávno vytvorila patent, ktorý má za cieľ zlepšiť výdrž skladacích displejov. Zdá sa, že patent nie je určený iba pre jedno zariadenie, ale uvažuje o skladacích smartfónoch v globále. Patent popisuje tri rôzne typy riešení, ktoré môžu zlepšíť výdrž skladacieho panelu displeja,

V súčasnosti veľké spoločnosti ako Samsung či LG využívajú ohybný materiál, ktorý je skonštruovaný tak, aby mal vysokú pevnosť v ťahu a v tlaku. Každý ohybný displej je určený na ohnutie do určitej miery bez trvalého poškodenia. Ak je displej ohnutý nad limit tejto miery, jeho schopnosť navrátiť sa do pôvodného stavu sa vytráca. Spoločnosť Google vydala patenty na tri mechanizmy, ktoré pristupujú k tejto problematike z úplne inej perspektívy. Popisujú tri prístupy k vytvoreniu vysoko odolného skladacieho displeja.

Nízko napínateľné vlákna a pamäťový kovový displej

Prvý typ displeja – s použitím napínateľných vláken – má pridanú vrstvu napínateľných vláken. Napínateľné vlákna zabraňujú ohýbaniu po určitom stupni. Ďalší mechanizmus pomocou tzv. pamäťového kovového displeja disponuje tenkými drôtmi z pamäťového kovu, ktoré sú usporiadané do mriežky. Pamäťový kov je kovová zliatina, ktorá má pri ohýbaní schopnosť vrátiť sa späť do pôvodného stavu, keď je vystavená určitej teplote. Jednoducho povedané, pripojenie takejto kovovej mriežky k prehýbateľnému displeju jej umožní vrátiť sa späť do svojho rozloženého stavu.

Non-Newtonovská kvapalina

Non-Newtonovská tekutina je kvapalina, ktorá nerešpektuje Newtonov zákon o viskozite. Elektrický prúd a napätie môžu byť použité na obmedzenie polomeru ohybu displeja s touto tekutinou.

Patenty sú zatiaľ iba konceptom. Myšlienky však vyzerajú sľubne a môžu sa formovať do budúcich technológií v reálnom živote.

20.12.2018
Zdroj: igyaan

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+