MojAndroid

Veľký deň pre Google aj operačný systém Android by mal nastať už o týždeň, a to v stredu 15. októbra. Táto správa prichádza od zakladateľa zahraničného portálu Android Police Artema Russakovskiiho. Hoci nejde o 100% potvrdenú správu, je veľmi pravdepodobné, že predstavenie sa udeje práve v tento deň. Verejnosti by mali byť odhalené nové zariadenie v podobe tabletu Nexus 9 od HTC a nového Androidu Wear 2.0, ktorý má priniesť viacero vylepšení. Na podujatí by mali zaznieť aj novinky ohľadom Android TV a sprístupnená by mala byť aj finálna verzia Androidu L.

Jedným z hlavných vylepšení Androidu Waer má byť pridanie natívnej podpory pre GPS. To znamená, že nová verzia systému umožní využívať GPS vstavané do zariadenia, a tak nebude nutné pre tieto aktivity pripojenie k smartfónu. Zariadenia s Android Wear, ktoré boli doteraz predstavené, vlastný GPS modul neobsahovali a spoliehali sa na pripojenie k smartfónu. Novinka ale umožní samostatné pripojenie k satelitom sledujúcim vašu polohu, vďaka čomu budete môcť sledovať trasu pri behaní či iných fitness aktivitách aj vtedy, keď nebudete mať pri sebe smartfón. Medzi ďalšie novinky bude patriť aj schopnosť zariadení s Android Wear komunikovať aj s ďalšími zariadeniami prostredníctvom rozhrania bluetooth.

android-wear-0

Nexus 9 bude prvý tablet s označením Nexus, ktorý vyrobí HTC. Okrem toho, že poznáme takmer presne jeho špecifikácie, tak na internet unikol aj snímok zachytávajúci jeho zadný kryt. Ten má dizajnové spracovanie podobné Nexusu 7 z roku 2013, pričom je celé zariadenie širšie aj dlhšie. V rohu nájdeme opäť fotoaparát s bleskom a nebude chýbať ani označenie Nexus a logo výrobcu HTC. Pre neznalých pripomenieme, že má ísť o 8,9″ tablet s pomerom strán 4:3, 2 GB RAM, procesorom NVIDIA Tegra K1, 16 / 32 GB vnútornej pamäte a najnovším Androidom. Samozrejmosťou by mala byť aj priaznivá cena.

htcnexus9imageleakaam

Zdroj: phonearena

8.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+