MojAndroid

Google dnes začal s uvoľňovaním novej verzie Google Máp. Tie ponúknu používateľom v mobilných zariadeniach aj na počítačoch nový vzhľad mapy, ktorá je prehľadnejšia a obsahuje iba tie informácie, ktoré naozaj potrebujete. Novinkou sú aj oblasti záujmu, ktoré budú na mape zvýraznené a ukážu vám, kde sa nachádzajú reštaurácie, bary, či iné atrakcie vo vašom okolí.

Priamo na blogu Googlu sa píše:

Svet je plný informácií, čo znamená, že je dôležité na mape zvýrazniť len to, čo je dôležité, bez toho, čo mapu zbytočne prepĺňa. Aj sme v najnovšej aktualizácii máp odstránili elementy, ktoré nie sú absolútne nevyhnutné (ako napríklad obrysy ciest). Výsledkom je čistejší vzhľad mapy, ktorý vám umožní jednoduchšie vidieť dôležité informácie napríklad o premávke či spojoch. Tiež sme vylepšili typografiu názvoslovia ulíc, miest záujmov a vlakových staníc, pričom sme ich odlíšili od iných vecí na mape, aby ste sa mohli jednoduchšie navigovať.

google-mapy-novy-vzhlad

Vľavo starý a vpravo nový vzhľad Google Máp

Novinkou v mapách sú aj oranžové oblasti, ktoré ukazujú oblasti záujmu. V nich sa zobrazujú detaily o miestach, ktoré by vás mohli zaujímať. Nájdete tu reštaurácie a bary, ale aj nákupné centrá alebo atrakcie. Priblížením na oranžovú časť mapy sa zobrazia detailnejšie informácie o týchto miestach. Google vo svojich mapách zmenil tiež farebnosť niektorých plôch, aby bolo už na prvý pohľad jednoduchšie rozoznateľné, čo je zastavanou oblasťou a čo je dielom prírody. Aktualizácia by mala byť dostupná v najbližších hodinách pre používateľov Android aj iOS zariadení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+