MojAndroid

Pokémon Go už nie je takým fenoménom, ako tomu bolo pred niekoľkými týždňami či mesiacmi. Stále však ide o jednu z najpopulárnejších mobilných hier tohto roka. Uvedomuje si to aj Google, ktorý najnovšie implementoval do svojich máp nový typ aktivity – chytanie Pokémonov. Používatelia tak po novom môžu na svojej časovej osi pridať k aktivite aj popis toho, že chytali tieto bájne tvory v rozšírenej realite.

nexus2cee_8wy1ul80xdjx_thumb

Náš tip
Každý fenomén raz skončí. Pokémon GO zažíva obrovský úpadok

Časová os pritom nie je pre používateľov až tak známa. Jej funkcie, ktoré umožňujú prezerať detaily navigácie a fyzickej aktivity na mapách, pozná len zlomok používateľov. V Google Mapách ju nájdete v bočnom kontextovom menu (Vaša časová os) a po kliknutí na jednotlivú aktivitu si môžete zmeniť jej popis. Takýmto spôsobom si môžete viesť celkom presný denník vašej aktivity, pokiaľ vám nevadí, že bude Google sledovať vašu GPS polohu 24 hodín denne. Čo je na tejto novinke zaujímavé, je fakt, že Google dokáže vašu aktivitu pri chytaní Pokémonov sledovať presnejšie ako Niantic. Jeho polohový systém nie je až tak presný, aj keď vychádza práve z Google Máp.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Reddit

5.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+