MojAndroid

Aplikácia Mapy patrí medzi jednu z najlepších služieb spoločnosti Google. Využívame ju denne či už na počítači, alebo na našich mobilných zariadeniach. Už pomerne dlho je v aplikácii dostupná aj funkcia GPS turn-by-turn navigácie, ktorá čerpá z rozsiahlej databázy máp a naviguje vodičov po celom svete. Navigácia ale nepatrí medzi hlavné funkcie služby a ešte stále nie je dokonalá. Teraz ale pribudla veľmi užitočná funkcia asistenta jazdných pruhov, vďaka čomu je služba opäť o čosi užitočnejšia.

Funkcia asistenta jazdných pruhov je veľmi potrebná najmä vo väčších mestách, v ktorých sa nevyznáte. V častých zápchach sa totiž pokojne môžete ocitnúť v zlom jazdnom pruhu, z ktorého sa kvôli kolóne áut nedokážete preradiť do toho vedľajšieho. S asistentom jazdných pruhov je to ale oveľa jednoduchšie, keďže už dopredu viete, v ktorom pruhu sa máte držať. Väčšina moderných plnohodnotných navigácií túto funkciu poskytuje, no Google ju vo svojich mapách sprístupnil iba teraz. Pre slovenských vodičov však máme smutnú správu, keďže funkcia je zatiaľ dostupná iba v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Veľkej Británii a Írsku.

maps-lines-cover

Nám ostáva iba dúfať, že sa táto funkcia postupne rozšíri aj do ďalších krajín Európy a napokon zavíta aj k nám. Google Mapy síce využívajú na navigáciu internetové pripojenie, no navigácia aj u nás funguje veľmi dobre a čerpať môžete zo všetkých funkcií, ktoré táto aplikácia využíva.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google via Android Authority

13.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+