MojAndroid

Google Mapy pre Android vo verzii 5.0, ktoré spoločnosť Google vydala v decembri minulého roku, znamenali prevrat v mobilných mapách. Priniesli možnosť nakláňať, točiť, približovať či odďalovať novú generáciu máp – 3D mapy. Tie oproti predošlým priniesli tretí rozmer, ktorý ľuďom poskytuje reálnejší a presnejší obraz danej plochy na mape. Užívatelia si tak mohli vychutnávať 3D panorámu New Yorku,  Zürichu či Milána, čo bolo zábavné, náučné a prinieslo to ľuďom nový pohľad na prezerané mesto a jeho zákutia.

V utorok, 19. júla, sa na blogu spoločnosti Google objavila správa, že v ich Google Maps sa už zobrazujú 3D budovy aj v mestách ako Londýn, Paríž, Barcelona, Štokholm, Singapur, Lisabon, Boulder a v 11 veľkých juho-afrických mestách !

K tomu, aby ste vo svojich Google Maps videli 3D budovy v spomínaných mestách, nepotrebujete aplikáciu aktualizovať, stačí, ak si ju otvoríte a vychutnáte si pôžitok z 3D budov priamo na svojom Android zariadení s OS Android 2.1 a vyššie. Pokiaľ ešte nemáte nainštalované Google Maps, spravte tak pomocou nižšie uvedených odkazov. S inštaláciou Google Maps získate aj súčasti Latitude, Places a hlasovú navigáciu v beta verzii.

Google Maps 5.7.0

Android Market

AppBrain

6.9 Mb

Zadarmo

Zdroj: googlemobile.blogspot.com

22.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+