MojAndroid

Google+ bol priamou odpoveďou spoločnosti Google na sociálnu sieť Facebook, ktorá si v posledných rokoch získala už takmer 900 miliónov registrovaných používateľov a predpokladá sa, že v lete dosiahne magickú hranicu 1 miliardy. Google+ je oproti Facebooku mladá sociálna sieť, no už teraz sa môže pochváliť viac ako 170 miliónmi používateľov, ktorých počet neustále narastá. Google sa snaží svoju službu neustále vylepšovať a ak ste členmi Google+ komunity určite ste si všimli najnovších zmien v dizajne webových stránok Google+.

Nová navigácia

Jednou z vecí, ktorú si pri návšteve všimnete ako prvú je nový spôsob ovládania a prezerania streamov. Statické ikony navrchu stránky nahradil nový dynamický bar s aplikáciami na ľavej strane. Ten umožňuje usporiadať ikony podľa vlastného uváženia vrátane ich skrytia – stačí ikonu uchopiť myšou a preniesť ju ponad ikonu “Viac”. Okrem toho niektoré aplikácie v bočnom paneli teraz podporujú aj tzv. rýchle menu, v ktorom sa zobrazujú niektoré voľby, ktoré urýchlia prácu napríklad s nahrávaním fotografií.

Ďalšie novinky

Google spravil tiež niekoľko zmien, ktoré sa týkajú celkového vzhľadu Google+. Používatelia sa môžu tešiť na lepšie vyzerajúce fotografie v streame, prerobený videochat Hangout, nový vzhľad profilových stránok a nové umiestnenie chat zoznamu na prvej strane. K dispozícii je tiež nová sekcia “Preskúmať”, ktorá zobrazuje zaujímavé správy zo sociálnej siete.

Google tak spravil ďalší krok k zatraktívneniu svojej sociálnej siete. Nový vzhľad a funkcie vnímame ako pozitívnu zmenu, ktorá Google+ robí ešte lepším miestom pre zdieľanie našich životných príbehov.

TIP: Pridajte si profil +MojAndroid.sk do svojich okruhov na Google+. Máme už viac ako 1000+ fanúšikov

Zdroj: Google Blog

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+