MojAndroid

Milióny ľudí používajú služby spoločnosti Google a už si bez nich doslova nevedia predstaviť svoj život. Používajú ich na komunikáciu so svojimi známymi, navigáciu, či na vyhľadávanie a pripomenutie dôležitých udalostí. Ak vám ale záleží aj na vašom osobnom bezpečí a súkromí, určite vám nie je ľahostajné ani to, ako s vašimi informáciami a dátami nakladá samotný Google. Niekedy je však ťažké vyznať sa v spleti všetkých nastavení a možností, ktoré internetový gigant vo svojich službách ponúka, aj preto vydal nový hub, stránku, ktorá zobrazuje všetky nastavenia prihlasovania, osobných informácií a reklám na jednom mieste.

Google v jednotlivých položkách umožňuje krok za krokom nastaviť, ktoré telefónne číslo sa použije pre obnovenie účtu, skontrolovať zariadenia a aplikácie s prístupom k vášmu účtu alebo nastavenia Gmailu. Zapnúť je možné dvojstupňové overenie alebo dokonca vypnúť prístup aplikácií, ktoré nespĺňajú štandardy bezpečného prihlasovania. V kontrole súkromia zas zistíte, čo s kým zdieľate, kto má prístup k vašim dátam a fotkám, či videám z Youtube. Všetko môžete samozrejme nastaviť a zmeniť podľa vlastných preferencií.

Na stránke Môj účet tak nájdete všetky podrobné informácie a nastavenia bezpečnosti či súkromia, ktoré by ste v prípade Google služieb mohli potrebovať. Tento krok Googlu jednodznačne vítame. Nielenže sprehľadňuje nastavenia, ale jednoduchou formou ich sprístupňuje aj menej skúseným používateľom. Ich kontrolu odporúčame každému.

Zdroj: myaccount.google.com

2.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+