MojAndroid

Spoločnosť Google pracuje na novom dizajne používateľského rozhrania pre aplikáciu Google kontakty. Portál AndroidCentral informuje, že sa zmena bude týkať odstránenia navigačnej lišty a taktiež pridania novej funkcie. Aktualizácia by mala v prvom rade zjednodušiť celkové ovládanie aplikácie a spríjemniť zážitok z jej používania.

Google kontakty v novom dizajne

Primárny zmena dizajnu sa bude týkať už spomenutej navigačnej lišty, ktorá je súčasťou mnohých ďalších aplikácií spoločnosti Google. Avšak väčšina z nich túto lištu odstraňuje a nahrádza ju novým navigačným menu v spodnej časti displeja. Táto zmena sa týka už aj Google kontaktov, ktoré okrem nej dostanú aj novú funkciu. Po novom si budete môcť nastaviť vlastné zvonenia v priamo oddelenej sekcii aplikácie.

Po aktualizovaní aplikácie na vás bude čakať jej nový dizajn. V hornej časti nájdete vyhľadávaciu lištu a pod ňou si budete môcť kontakty filtrovať. Na výber máte tri možnosti, buď sa zobrazia všetky kontakty, kontakty, ktoré máte synchronizované na účtoch Google alebo vami vytvorené špecifické kategórie.

Na ľavej strane od nástroja na filtrovanie nájdete dve ikonky. Jednou z nich je možnosť označenia kontaktov, ktorá vám umožní vytvoriť nové označenia alebo vybrať už existujúcu skupinu. Vedľa tejto funkcie nájdete opäť možnosť filtrovania, ktorá sa však od tej prvej líši.

Práve tento filter vám ponúka možnosť filtrovania kontaktov uložených v smartfóne, v e-mailovej schránke alebo firemné kontakty. Tento filter však nie je novinkou, no predtým bol umiestnený v navigačnej lište.

Google prináša aj novú funkciu

Novinkou je naopak sekcia pre personalizáciu zvonení. Nájdete ju v spodnej časti aplikácie v sekcii Opraviť a spravovať. Tam sa stačí prekliknúť do časti Tóny zvonenia kontaktov a jednoducho si pridať alebo upraviť vaše zvonenia. Každému kontaktu môžete nastaviť vami zvolené zvonenie.

Obidve zmeny, ktoré Google chystá by mali byť už teraz dostupné po aktualizovaní aplikácie na jej najnovšiu 4.27.26 verziu. Stačí ju v obchode Google aktualizovať a reštartovať a novinky by sa mali po jej otvorení automaticky zobraziť aj vám.

Náš tip
Xiaomi 14 Ultra aj s Photography Kit v redakcii. Pýtajte sa, čo vás zaujíma

23.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+