MojAndroid

Šéf sekcie Fotky Google, Anil Sabharwal, oficiálne potvrdil, že Google vypne populárnu službu Picasa. Tá ľuďom doteraz slúžila ako webový album ich fotografií a videí s tým, že jej výhodou bola aj samostatná aplikácia, ktorú ste mohli využívať na počítači. Google chce vypnutie tejto služby urobiť čo najmenej bolestivým, a tak radí používateľom, aby si svoje súbory presunuli na Fotky Google. Vlastne, ak sa do tejto služby prihlási používateľ Picasy, jeho fotky a videá ho tam už budú čakať. Google ich tam presunul automaticky a je len na vás, či novú službu budete využívať (my vám to rozhodne odporúčame!).

google-fotky-titulka

Náš tip
10 faktov o službe Google Fotky, o ktorých ste doteraz nevedeli

Google nechá spustenú Pisacu ešte niekoľko mesiacov, konkrétne do 1. mája. Dovtedy si môžu používatelia zálohovať, premazať alebo aspoň zaspomínať na všetko, čo tam majú uložené. Po tomto dátume sa už s albumami nebude dať nič robiť a ak budete chcieť nejaké fotografie upraviť alebo pridať, budete presmerovaný na Fotky Google. 15. marca oficiálne končí aj podpora pre desktopovú aplikáciu.

Zdroj: Phandroid

13.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+