MojAndroid

Google Keep Notes, alebo aj Poznámky z Keepu, sú jednou z najlepších aplikácií na zaznačovanie rôznych poznámok. Dlho však bolo nevýhodou, že neponúkala tmavý režim. A hoci najnovšie informácie vyzerajú sľubne, ani tmavý režim, ktorý má čoskoro prísť, pravdepodobne nenaplní očakávania používateľov.

Očakávaný už čoskoro

Pri pohľade do hĺbky APK súboru poslednej a najnovšej verzie Google Keep Notes sa objavila možnosť “Povoliť tmavý režim”. Konkrétne ide o verziu aplikácie 5.19.111.06, kde bola nájdená táto možnosť. Podobná sa objavila aj vo verzii aplikácie pre počítače. Je tak takmer isté, že sa čoskoro dočkáme tmavého režimu. Nebude však celkom tým, čo mnohí očakávajú od pojmu tmavý režim.

Môže to byť celkom sklamanie

Ak ste aj vy čakali, že tmavý režim pre Poznámky z Keepu prinesie absolútne čiernu farbu do celej aplikácie, budete asi dosť sklamaní. Bude to totiž len akési stmavnutie, aj to sa nebude týkať celej aplikácie. Stmavnené budú len lišta vyhľadávania a spodná lišta. Nižšie môžete nájsť predstavu toho, ako by to malo vyzerať.

Je to celkom smutné, že režim nie je určený pre celé prostredie aplikácie. Čo však zamrzí viac je to, že v podstate ani nejde o čiernu farbu, ale len šedý odtieň niektorých častí. V podstate sa tak skoro nič nezmení. AMOLED displejom nič neušetrí a vaše oči bude aj naďalej týrať biela farba. Aby sme to zhrnuli, nová aktualizácia bude pravdepodobne veľkým sklamaním a nevieme, prečo sa tak Google rozhodol, no príde už čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Keep Notes dostávajú aktualizáciu Material Design
Náš tip
Google Keep dostáva do aplikácie mriežky a linajky pre kreslenie
25.3.2019
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+