MojAndroid

Poslednou dobou si všetky aplikácie Google prechádzajú aktualizáciou, ktorá do nich prináša tzv. Material Design 2.0. Získavajú tak prehľadnejšie prostredie a jednoduchší vzhľad. Aj Google Keep Notes dostali túto aktualizáciu, hoci zatiaľ len neoficiálne.

Oveľa príjemnejšie prostredie

Aplikácia Google Keep Notes (ktorá bola premenovaná len nedávno) je pomerne šikovná v tom, čo má robiť. Uchovať dokáže vaše nápady, pripomienky aj “to-do list”. Jednotlivým poznámkam je takisto možné priradiť značku, podľa ktorej sú zatriedené do určitej kategórie. Farebné odlíšenie a iné estetické prvky sú už len dobrým zakončením zoznamu možností.

Oproti starej verzii sa dizajn výrazne zmenil. Jednotlivé poznámky pôsobia príjemnejším dojmom, ich tvar sa zaoblil. Horná lišta vyhľadávania aj bočné možnosti si takisto prešli malou dizajnovou obmenou. Aj vďaka tomu je dojem z používania o čosi lepší.

Šedú farbu pozadia nahradila jednoduchšia biela. Čierna téma je zatiaľ v nedohľadne, určite by však potešila. Napríklad také Google News ju pri “material design” aktualizácii dostali. No a v neposlednom rade sa zmenilo aj bočné menu, ktoré takisto nesie podpis novonastoleného dizajnu.

Na (ne)oficiálnu verziu (ne)treba čakať

Ak sa vám páči nový dizajn a radi by ste ho získali pre svoje poznámky Google Keep, môžete si nainštalovať apk súbor z tohto odkazu. V prípade, že nepreferujete inštaláciu z neznámych zdrojov, budete si musieť ešte počkať, než sa to dostane do Obchodu Play. Samozrejme je dostupná aj verzia pre Wear OS na tomto odkaze.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Web s Google Prekladačom dostane zmenu dizajnu. Zmodernizuje ho Material Design 2.0

Náš tip
Aktualizácia aplikácie Google Fotky prináša Material Design 2.0

20.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+