MojAndroid

Pokiaľ ste pravidelným čitateľom nášho webu, alebo sledujete novinky od Google pravidelne, určite ste si všimli, že mnohé aplikácie americká firma pretvára na takzvaný “Material Design 2.0”, alebo pridáva podporu tmavého režimu. Patria medzi ne aj známejšie aplikácie, ako Telefón, Kontakty a Správy Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pridáva sa aj kalkulačka

Oficiálna aplikácia kalkulačky od Google dostáva vo verzii 7.6 podporu “Dark Mode”. V aplikácii po novom v možnostiach (tri bodky v pravom hornom rohu) nájdete možnosť prepnúť sa do tmavého režimu. Zaujímavé je, že Google sa nerozhodol pridať len možnosť svetlého a tmavého režimu, ale aj dynamického, ktorý umožní zmeniť akcent kalkulačky podľa percenta nabitia batérie. Do tmavého režimu aplikáciu automaticky prepne po tom, čo percentuálne nabitie batérie klesne.

Jedná sa síce len o drobnosť, nuž my si myslíme, že každá appka by mala disponovať tmavým režimom. Okulahodiaco pôsobí najmä na zariadeniach, ktoré disponujú AMOLED displejom. Poteší to nie len batériu, ale aj oči vo večerných hodinách. Škoda len, že tmavý motív je skutočné len “tmavý”, a nie úplne čierny. Ušetriť batériu pri AMOLED paneloch to síce dokáže stále, avšak len veľmi čiastočne. Čierna je jednoducho čierna.

Aplikáciu môžete stiahnuť / aktualizovať z Obchodu Play, alebo ju môžete získať vo verzii 7.6 z tohto odkazu.

Náš tip
Dark Mode: TOP Android aplikácie s tmavým režimom. Pribudli ďalšie
Náš tip
Ako si nastaviť tmavý režim v Google Chrome | NÁVOD

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+