MojAndroid

Užitočnosť widgetu s náhľadom na mesiac v kalendári je pre mnohých používateľov taká veľká, že si kvôli tomu stiahli aj konkrétnu aplikáciu s widgetom. Po dlhých rokoch Google konečne vypočul žiadosti svojich fanúšikov a priniesol vlastný widget s náhľadom na celý mesiac. Novinka je dostupná v aktualizovanej verzii aplikácie Kalendár Google a funguje presne tak, ako by ste mohli očakávať.

kalendar-google

Ide o widget s prispôsobiteľnou veľkosťou. Práve od rozmerov widgetu sa bude odvíjať, koľko informácií sa zobrazí. Widget zobrazuje náhľad na celý váš mesiac a šípky v pravom hornom rohu vám umožňujú bez problémov prechádzať medzi jednotlivými mesiacmi. V jednotlivých dňoch síce uvidíte, kedy máte nejaké poznámky v kalendári, no ak budete používať menšiu veľkosť widgetu, často sa zobrazia iba tri bodky miesto skutočného popisu udalosti.

Samozrejme, nejde o žiadnu revolučnú funkciu. Podobný widget ponúka dokonca aj množstvo kalendárov od výrobcov smartfónov. Google v tomto za konkurenciou výrazne zaostával, no je skvelé vidieť, že si celú situáciu konečne premyslel a vyhovel svojim používateľom. Stále platí, že môžete využívať agenda widget v rámci aplikácie Kalendár Google, no táto novinka je skutočne užitočná a mnohých používateľov poteší. Funkcia je dostupná vo verzii aplikácie v5.6.2. Ak ju ešte nemáte k dispozícii na stiahnutie v obchode Play, môžete si ju stiahnuť vo forme APK súboru prostredníctvom odkazu nižšie.

Kalendár Google v5.6.2 – odkaz na stiahnutie

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+