MojAndroid

V posledných mesiacoch sa u viacerých developerov stalo trendom prinášať v aktualizáciách aplikácií možnosť tmavého režimu rozhrania aplikácie. Týka sa to hlavne aplikácií pre sociálne služby a komunikáciu ako je napríklad WhatsApp. Zmysel tmavého režimu je ľahko pochopiteľný. V tme uľaví očiam používateľa a pri OLED displejoch smartfónov zníži spotrebu, čím predĺži výdrž batérie. Cestou tmavého režimu sa vydala vo svojich aplikáciách aj americká spoločnosť Google. Tmavý režim už poskytla aplikáciam Správy, Kontakty, Kalkulačka a Google Keep. Ďalšou aplikáciou v poradí je populárny Google Kalendár.

Kalendár je nutné prepnúť do tmavého režimu cez bočný ľavý panel v Nastaveniach -> Všeobecné -> Téma. Vrchný a spodný panel Google Kalendára bude zobrazený v klasickej čiernej farbe a agenda s udalosťami v tmavo-šedej farbe. Google ako tradične uvoľňuje aktualizáciu svojej aplikácie postupne pre jednotlivé trhy, takže v slovenskej verzii Google Play sa objaví až o pár dni. Nedočkavci si ale môžu nainštalovať najnovšiu verziu Google Kalendára z nasledujúceho linku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
23.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+