MojAndroid

Aplikácii WhatsApp, ktorá slúži pre textovú komunikáciu cez internetové pripojenie, pribudla v posledných rokoch široká konkurencia. Medzi najvýraznejšiu patrí Viber, Telegram alebo Messenger sociálnej služby Facebook, ktorej vlastník je od roku 2014 zároveň vlastníkom služby WhatsApp. Aj z toho dôvodu musí aplikácia WhatsApp rozširovať svoje funkcie a už dlhšiu dobu slúži aj na audio a video hovory. Čoskoro v nej pribudne ďalšia funkcia, ktorú ocenia hlavne majitelia smartfónov s OLED displejmi.

Server WAbetainfo odhalil v najnovšej betaverzii aplikácie WhatsApp s číselným označením 2.19.82 podporu pre tmavý režim. Ten v nej nie je možné zapnúť klasicky v nastaveniach a server nešpecifikoval, ako sa mu podarilo spustiť. Podstatné ale je, že autori aplikácie na ňom pracujú a v blízkej dobe by sa mohol objaviť aj v stabilnej verzii. Tmavý režim ušetrí spotrebu batérie v smartfónoch s OLED displejmi a uľaví aj očiam používateľa v nočných hodinách. Tmavý režim priniesli v posledných mesiacoch viaceré populárne aplikácie, ako napríklad YouTube.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
28.3.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+