MojAndroid

Vo svete mobilných technológií je počas roka niekoľko udalostí, kedy je už tradične odhalených množstvo noviniek. Ak by sme mali na mysli nové zariadenia, určite by sme spomenuli výstavy CES v Las Vegas, MWC v Barcelone či IFA v Berlíne. Tu výrobcovia už tradične predstavujú nové produkty, ktoré sa v najbližších mesiacoch dostanú aj na pulty obchodov a k prvým zákazníkom. Rovnako je ale počas roka niekoľko akcií, kedy sú predstavené softvérové novinky. Fanúšikov Androidu pritom najväčšmi zaujíma podujatie Google I/O, ktoré sa tento rok bude konať koncom mája.

Konkrétne ide o dátum 28. – 29. mája, kedy Google už tradične odhalí niekoľko noviniek, na ktorých pracoval počas uplynulého roka. Toto podujatie je pritom zamerané najmä na developerov, ktorí sú srdcom celej platformy a ktorí získajú nové indície k tomu, akým smerom sa bude uberať vývoj systému Android. V konečnom dôsledku ale tieto novinky ovplyvnia najmä užívateľov, preto si určite nenechajte ujsť tohtoročné podujatie Google I/O. Tie najzaujímavejšie novinky vám budeme prinášať aj my. Len pripomenieme, že vlani sme počas tejto konferencie prvýkrát videli preview verziu Androidu L či systém Android Wear v praxi.

Rovnako, ako v minulom roku, aj tentokrát je záujem o účasť na podujatí obrovská. Google tak spomedzi všetkých účastníkov jednoduchým žrebovaním vyberie tých šťastlivcov, ktorí sa budú môcť dostaviť priamo do dejiska v San Franciscu. Zatiaľ nie je zrejmé, aké novinky na podujatí uvidíme, ale rok je naozaj dlhá doba a inžinieri v Google sú spravidla veľmi produktívni.

Zdroj: Google via GSMarena

11.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+