MojAndroid

Google okrem iného združuje tisícky vývojárov po celom svete v rámci svojho projektu Google I/O. Aj tento rok pre nich pripravil dva dni plné prednášok, diskusií a zaujímavých stretnutí.  Tohoročné stretnutie bude zamerané na budovanie novej generácie webových, mobilných a podnikových aplikácií založených na Google open-source webovými technológiami ako sú Android, Google Chrome, Google API, Google Web Toolkit, App Engine a ďalšie.

Popularita stretnutia Google I/O každým rokom evidentne rastie, lebo lístky sú vypredaný už 2 mesiace pred začatím podujatia. Účastníci zaplatili registračný poplatok približne $450$ a študenti $150. Škoda, že sa nemôžeme zúčastniť rôznych súťaží, v ktorých bolo “rozdaných” približne 100 voľných vstupeniek. Tie totiž prebiehajú len na území USA.

Google I/O sa tento rok bude konať 10 mája od 9:00 do 17:15 a 11. mája od 08:30 do 17:45 v Moscone West Convention Center v San Franciscu v Kalifornii. Miesto konania bude nabité tými najlepšími mozgami v odbore a návštevníci sa môžu tešiť na veľa prednášok, ukážok a mnoho ďalšieho. Chýbať nesmie ani bohaté občerstvenie, alebo after party prvého dňa. Očakávania organizátorov sú veľmi vysoké. Predpokladajú príchod približne 5500 ľudí.

My, čo sme sa tam nedostali nemusíme byť vôbec sklamaní, pretože všetky prednášky budú streamované  cez internet. Po čase búdu sprístupnené aj záznamy. Bohužiaľ organizátori ešte neprezradili stránku, na ktorej sa budú dať sledovať .

Mali by ste záujem niekedy v budúcnosti sa zúčastniť Google I/O? Aké novinky týkajúce sa Androidu by ste ocenili? Pozrite si stránku s odpočítavaním do začiatku udalosti, vidieť, že ľudia v Google majú čas a priestor hrať sa aj so zábavnými vecami :)

15.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+