MojAndroid

Spoločnosť Google poskytuje množstvo online služieb, ku ktorým pristupujete väčšinou pod rovnakým účtom. Tento obsahuje všetky možné dôverné informácie o vašej osobe, či už ide o e-maily, kontakty, stretnutia v kalendári alebo súbory v Google Drive. Keďže čím ďalej, tým viac počúvame o bezpečnostných dierach, vírusoch a hackeroch, ktorí sa môžu vašim nedopatrením zmocniť prihlasovacích údajov, je nanajvýš vhodné hľadať a vyvíjať alternatívy pre zabezpečenie prihlasovania. Portál Wired informoval o novej výskumnej správe bezpečnostného tímu spoločnosti Google, ktorá bude zverejnená v magazíne IEEE Security & PrivacyEric Grosse, vice-prezident bezpečnosti v nej uvádza rôzne spôsoby prihlásenia na webové stránky v budúcnosti.

Google

Zabezpečenie formou hesla je síce jednoduché, no neposkytuje veľkú mieru bezpečnosti. Jednou z možností, nad ktorými Google uvažuje, je kryptografický kľúč Yubico. Jedná sa o malý USB kľúč, ktorý po zasunutí do zariadenia automaticky prihlási používateľa do Googlu. V správe sa hovorí, že pracujú na modifikácií prehliadača, ktorý by takéto riešenie podporoval. Budúcnosť tohto smeru si predstavujú v smartfónoch alebo autentifikačného prstena, ktoré by vás priložením ku počítaču prihlásili aj v prípade, ak nebude dostupná konektivita mobilnej siete.

V budúcich riešeniach možno nebudú úplne odstránené heslá, no primárnym cieľom je venovať sa externému hardvéru, ktorý by tieto nahradzoval. Doposiaľ vyvinuli neznámy protokol pre spoluprácu s prehliadačom, no kam sa na tejto ceste Google ešte vydá, nie je doposiaľ  známe. V súčasnosti nám bude musieť stačiť metóda odoslania bezpečnostného kódu formou SMS-ky.

Zdroj: Wired

28.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+