MojAndroid

Google Hangouts je výborným nástrojom pre videohovory, ktorý je aj priamou súčasťou sociálnej siete Google+. Okrem toho, že podporuje veľa najrôznejších funkcií a doplnkov, pridáva v najnovšej aktualizácii aj možnosť pracovať na vzdialenej ploche používateľa. Prostredníctvom Hangoutu tak môžete fungovať ako helpdesk pre ľudí, ktorí potrebujú poradiť alebo opraviť konkrétny problém na ich počítači či notebooku.

hangout

Aby ste mohli ovládať vzdialenú plochu vášho klienta alebo známeho, musíte si do Hangoutu doinštalovať aplikáciu s názvom Vzdialený počítač. Spravíte tak z bočného panelu, kliknutím na “Zobraziť ďalšie aplikácie > Pridať aplikácie > Vzdialený počítač”. Následne sa stačí pripojiť k niekomu zo zúčastnených na Hangoute a s jeho povolením začať ovládať vzdialený PC. Odozvy na pohyb myšou sú síce pomalšie, no na účel na aký je aplikácia určená, úplne postačuje.

 Hangout_1 Hangout_2

via engadget

3.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+