MojAndroid

Písanie textu na mobilných zariadeniach sa v posledných rokoch vyvíjalo podobne, ako aj iné softvérové súčasti operačných systémov. Na smartfónoch sme si už zvykli na klasickú klávesnicu, pri ktorej je to správne písmenko potrebné doslova trafiť. Samozrejme, pribudli aj iné možnosti písania, ako napríklad prediktívne zadávanie textu, či písanie posúvaním prsta po displeji. Ak však preferujete písanie klasickým spôsobom ako na papieri, tak potom má pre vás Google vlastnú aplikáciu Google Handwriting Input. Tá sa v obchode Play objavila len teraz.

4 3 2 image

Výhodou aplikácie je, že vám umožní zadávať text v klasickej písanej alebo tlačenej podobe písaním po displeji. Google následne text rozpozná a prevedie ho do digitálnej podoby. Výhodou novej aplikácie je, že funguje aj offline a podporuje až 82 jazykov vrátane slovenčiny. Prepínať sa môžete tiež medzi dvoma režimami, ktoré slúžia na rozpoznávanie textu a emotikonov. Ak sa budete chcieť rýchlo prepnúť na klasickú klávesnicu, môžete tak spraviť pomocou ikony hneď vedľa medzerníka. Google v obchode Play ako hlavné funkcie aplikácie uvádza:

  • Ide o užitočný doplnok k písaniu na dotykovej obrazovke alebo k hlasovému vstupu
  • Predstavuje zábavný spôsob zadávania ikon emodži kreslením
  • Je užitočná pri jazykoch, v ktorých môže byť náročné zadávať text na štandardnej klávesnici
  • Funguje na telefónoch a tabletoch s Androidom 4.0.3 a novším
  • Ak si myslíte, že rukou píšete škaredo, vyskúšajte túto aplikáciu, či vás nepresvedčí o opaku

Google Handwriting Input je v obchode Play dostupný zadarmo a stiahnuť si ho môžete aj na Slovensku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+