MojAndroid

Technologickou inováciou tohto roka by sa mohli stať pripravované okuliare spoločnosti Google. Projekt Google Glass bol verejnosti po prvýkrát predstavený ešte začiatkom minulého roka a neskôr ho Google demonštroval aj pri ďalších príležitostiach. Na internete sa tiež objavilo niekoľko videí, ale aj fotografií vytvorených práve týmto zariadením. Dnes sa objavili informácie o tom, že Google okuliare by sa mohli k svojim prvým zákazníkom, predovšetkým developerom, dostať už začiatkom tohto roka.

Babak Parviz, hlavný vedúci projektu Google Glass pre Spectrum IEEE povedal, že Google je v plnom pracovnom nasadení vylepšiť hardvér a softvér tak, aby bolo možné okuliare dodať prvým developerom už v začiatkoch tohto roku. “Neustále skúšame nové nápady, ako môžeme túto platformu používať. S okuliarmi v Google experimentujeme,” Povedal Parviz. “Tiež sa snažíme spraviť platformu robustnejšou tak, aby sme ju mohli developerom dodať už začiatkom tohto roka.” O Google Glass tak budeme tento rok ešte určite počuť.

Samotné okuliare sa majú ovládať pomocou dotykového touchpadu a Google tiež pracuje na hlasovom ovládaní, ktoré by malo doplniť aj ovládanie pomocou gest hlavy. Spoločnosť momentálne pracuje na podpore volaní cez mobilnú sieť. V priebehu minulého roka sme vás tiež informovali o približnej cene okuliarov, ktorá by sa v začiatkoch predaja mohla vyšplhať až na 1500 amerických dolárov (1205 €). Pre širokú verejnosť by mohli byť dostupné v roku 2014.

Zdroj: spectrum IEE via phonearena

2.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+