MojAndroid

O projekte Google Glass sme mohli v poslednom čase postrehnúť mnoho informácií. Už vieme ako fungujú, videli sme prvé unboxing video a zábery z kamery ako aj že pre verejnosť budú dostupné až o rok. Nedávno schválený patent, ktorý bol spoločnosťou Google podaný v roku 2011 odhaľuje, ako by mohli inteligentné okuliare vyzerať niekedy v budúcnosti. Môže sa však jednať aj o metódu zobrazenia, ktorú Google zvažoval pri vývoji Google Glass a v snahe ochrániť technológiu ju dal okamžite patentovať.

google-glass patent

Patent zverejnený americkým patentovým úradom (Patent and Trademark Office – USPTO) popisuje nový spôsob projekcie obrazu – “Displej v blízkosti očí s difrakčnou mriežkou, ktorá ohýba a sústreďuje svetlo”. Ako môžete vidieť na obrázku, okuliare obsahujú plochu, ktorá je využívaná na projekciu obrazu. Plocha je čiastočne priehľadná a umožňuje používateľovi vidieť čo sa nachádza pred ním, no difrakčná mriežka zároveň umožňuje zobrazovať interaktívny obsah na okuliaroch.

Aktuálna metóda zobrazovania využíva miniatúrny projektor, ktorý premieta vizuálnu vrstvu (rozšírenú realitu) cez inteligentný polo-transparentný hranol priamo na sietnicu v oku. Zatiaľ sa nevie, či Google v minulosti len uvažoval nad spôsobom popísaným v novom patente alebo ho využije v budúcnosti. Okuliare sa začnú komerčne predávať až o rok a Google bude určite aj naďalej pracovať na ich vylepšovaní a prispôsobovaní používateľom. Najmä preto ešte nevieme ako bude vyzerať finálny produkt a či sa Google rozhodne pre konvenčný dizajn okuliarov.

Zdroj: androidauthority

27.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+