MojAndroid

Súčasťou Android Q Beta 3 je aj 230 nových emotikonov vrátane 53, ktorých pohlavie je neutrálne. To znamená, že môžu vyznačovať ako muža, tak aj ženu. Google to dosiahol jednoduchým spôsobom.

Reprezentujú obe pohlavia

Všetko, čo bolo potrebné k vytvoreniu emotikonu s neurčitým pohlavím, je účes. Ten je nadizajnovaný tak, aby reprezentoval obe pohlavia. Okrem toho však dizajnéri mysleli i na farbu oblečenia, ktorá je taktiež neutrálna. Na emoji pritom nenájdete ani nijaké doplnky v podobe náušníc, náhrdelníkov či podprseniek. Môže to síce vyzerať zvláštne, no o to im v Google v podstate aj šlo. Nové emotikony sú momentálne dostupné na všetkých Pixel zariadeniach, ktoré sú zapojené do developerského beta programu.

google-gender-inclusive-emojis-2019-1.png
53 emotikonov s neutrálnym pohlavím

Okrem nových emotikonovom sa v Androide Q samozrejme dočkáme ja ďalších, podstatne dôležitejších noviniek. Nová verzia mobilného operačného systému bude klásť ešte väčší dôraz na bezpečnosť, prinesie rýchlejšie aktualizácie, podporu pre skladacie smartfóny (ktorých výroba by sa mala v priebehu následujúcich mesiacov stále viac rozrastať) a ešte inteligentnejšieho Google Asistenta.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Q: Aké novinky prinesie nový operačný systém? | Google I/O 2019
Náš tip
Google Pixel 3a/3a XL oficiálne: Prémiové fotenie v strednej triede | Google I/O 2019
Náš tip
Osem Huawei a Honor zariadení, pre ktoré je potvrdený Android Q
15.5.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+