MojAndroid

Pred rokom na konferencii Google I/O 2018 bola po prvýkrát predstavená technológia Google Duplex. Táto technológia využíva pokročilé prvky umelej inteligencie na komunikáciu s inými vašimi kontaktmi, pričom neváha a využíva aj vaše ďalšie údaje – napríklad udalosti z Kalendára. Môžete si tak napríklad objednať rezerváciu v hoteli alebo reštaurácii. Využíva pritom aj ľudské črty v konverzácii ako pauzu, premýšľanie, citoslovcia atď. Druhá strana má tak skutočne autentický pocit, že komunikuje s človekom. Nechýba ani možnosť reakcie na prípadné otázky z druhej strany telefonátu. Minulý týždeň predstavil Google na Google I/O 2019 nové možnosti pre Google Duplex.

Google Duplex je, samozrejme, súčasťou Google Asistenta. Pokiaľ ho napríklad požiadate, aby vám rezervoval auto v požičovni, tak vo väčšine prípadov otvorí jej webovú stránku, kde ho čaká webový formulár, ktorý musí pri požičiavaní automobilu každý zákazník vyplniť. Vďaka umelej inteligencii to Google Duplex urobí za vás. Pokiaľ si Google Duplex nebude v niektorej kolónke istý správnou odpoveďou, tak sa vás, samozrejme, spýta. Následne vám predloží vyplnení formulár a vy už iba potvrdíte objednávku. Nová funkcia by mala byť dostupná už tento rok pre americký trh. Či sa dočkáme aj my, zatiaľ nie je isté.

15.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+